AHD чи IP? Порівняння двох найпопулярніших типів відеоспостереження

     Одне з найбільш поширених питань, в чому відмінність між AHD і IP камерами, і які з них кращі. Що ж, давайте порівняємо ці флагманські варіанти камер, і нарешті разом розберемося в непростому питанні: що обрати?

 

     Обирати з IP чи AHD - те ж саме, що вибирати між позашляховиком і спорткаром. У кожного свій смак, скажете ви, і будете мати рацію. Але ж можна оцінити потужність, швидкість і керованість. Ну і, звичайно, варто визначитися з тим, що ви хочете отримати в результаті.Для аналогових камер, поява камер формату AHD, стала «другим шансом». Завдяки йому, з'явилася можливість модернізувати застарілі системи аналогового формату завдяки повній симетричній сумісності. Аналогові камери прекрасно взаємодіють з реєстраторами формату AHD, і навпаки.

      Окрім того, AHD - прекрасний недорогий варіант, коли не потрібно надтонких налаштувань. Наприклад, ви хочете організувати нагляд за дачею чи гаражем. Вам потрібні всього лише пара AHD-камер і відеореєстратор. З цього моменту ви будете знати про кожну вкрадену вишню з вашої ділянки.

     Переваги. Сумісність зі старим аналоговим обладнанням, досить бюджетна цінова категорія, простота в установці та налаштуванні.

     Недоліки. Залежність від якості та довжини кабелю, необхідність купувати реєстратор і прокладати окреме живлення для кожної з камер, невелике обмеження якості зображення. 

 

      IP - яскрава ілюстрація того, що універсальність актуальна і в відеоспостереженні. По-суті, є окремим мережним пристроєм, яке ви налаштовуєте як завгодно, виходячи з ваших потреб.При використанні IP-камер, завдяки іншим принципам підключення, на зображенні набагато менше шумів (на кабель не впливають різноманітні "наведення", тощо)

     Переваги. IP-камери мають вбудоване програмне забезпечення, що дозволяє покращити зображення під час запису на самій камері. Наприклад, легко налаштовуються насиченість картинки, передача кольору, захист від зустрічного засвічення. Також, при використанні стандартної мережі Ethernet, живлення камер здійснюється одним пристроєм на всю мережу, без необхідності прокладати кабелі живлення або купувати окремий блок живлення для кожної камери.

Можливість налаштовувати безпосередньо камеру дозволяє також використовувати її без участі реєстратора, налаштувавши запис на комп'ютер або вбудовану карту пам'яті (або записувати на карту в разі втрати зв'язку з комп'ютером / реєстратором). У деяких IP-камерах, окрім іншого, є можливість роботи через Wi-Fi, що дозволяє повністю виключити проблему з протягуванням кабелів, якщо мова йдеться про невелике приміщення.

 

      Недоліки. По правді кажучи, вони практично ідеальні. З недоліків можна виділити лише неможливість об'єднання зі старими аналоговими системами спостереження. Ці високотехнологічні камери вимагають всього нового. Ну, і, звичайно, досить висока вартість. Такі камери складно назвати бюджетними.

 

      Висновок. Відповідь на питання "що ж обрати - IP або AHD?" повністю залежить від ваших вимог і можливостей. Потрібен простий, бюджетний варіант, без зайвих функцій - обирайте AHD. Цікавлять розширені налаштування, маєте необхідність використовувати камеру на великих відстанях, не хочете користуватися реєстратором, і при цьому готові платити за якість більше - IP-камера для вас.

 

          Сподіваємося, дана стаття допомогла вам визначитися, і наші консультанти допоможуть вам з вибором ідеально відповідного варіанту.

Прочитати все